Akademia Profesjonalnej Fotografii

warsztaty, kursy i szkolenia we Wrocławiu
Subscribe

Ludzie APF

Akademia Profesjonalnej Fotografii we Wrocławiu współpracuje ze specjalistami różnych dziedzin oraz ciekawymi ludźmi związanymi z szeroko pojętą fotografią. Najbardziej cenimy talent dydaktyczny, miłe podejście do kursantów, kulturę osobistą oraz oczywiście wiedzę.

Nasi profesorowie i wykładowcy to ludzie, którzy z fotografią obcują nie od dziś. Jest dla nich nie tylko pracą ale także i życiową pasją. To właśnie sprawia, że swoją pasją szybko zarażają innych.

W tej chwili współpracują z nami:

Rafał Warzecha – fotografik, artysta, znawca dawnych technik fotograficznych, wykładowca wielu uczelni

dr Izabella Mossakowska – pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, specjalistka d/s komputerowych metod obróbki obrazu

Adam Szelążek – specjalista z zakresu fizycznych podstaw fotografii i oświetlenia, techniki fotograficznej, oraz teorii barw; chemik; laureat konkursu Foto-Starcie 2006 (Artisitk); uważa, że dla zaistnienia sztuki ważny jest koncept i jego źródło czyli artysta (twórca) a nie odbiór przez widza, stąd pozostaje  w ciągłym sporze z perceptualistą Tomaszem Vrotoffem ;-)

Tomasz „Vrotoff” – nieugięty propagator fotografii offowej, (ł)lomografii i wszystkiego co kładzie akcent na perceptualny charakter sztuki; sam siebie nazywa artystą satorialnym, bo dla niego nie jest ważny autor sztuki, ale sam odbiór dzieła przez widza.

Jerzy Wojtowicz – fotograf z wieloletnim doświadczeniem w fotografii zawodowej i artystycznej oraz w edukacji fotograficznej; jego podstawowym tematem jest fotografia z podróży, krajobraz i człowiek; efekty swoich prac prezentuje w klasycznej technice ciemniowej i wydrukach cyfrowych.; dotychczas zorganizował kilka wystaw indywidualnych oraz wziął udział w kilku wystawach wspólnych, między innymi podczas festiwalu sztuki „Wrocław podwodny”; od 2007 r. uczestniczy w projekcie Polska Szkół Tradycyjnej Fotografii.

Tworzymy nowoczesną szkołę uczącą pięknej sztuki utrwalania rzeczywistości lub jej fragmentów…

Comments are closed.